Престольне свято гонимої громади села Доросині

31 жовтня 2019 року, у день пам’яті святого апостола і євангеліста Луки, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла відбулось соборне Богослужіння на честь престольного свята громади православних християн села Доросині.

Богослужіння проходило у «храмовій хатинці», де і продовжили звершувати служіння Господу православні християни села Доросині.

У цей день «домовий храм» не зміг вмістити у свої стіни усіх бажаючих віддати молитовну шану у день престольного свята, тому частина прихожан та гостей перебувала  у «притворі» та на подвір’ї, розділяючи спільну молитву з духовенством.

Літургію очолив благочинний Рожищенського округу протоієрей Петро Іваничко, якому співслужили колишні настоятелі протоієрей Володимир Яцишин, протоієрей Володимир Шекель та клірики Волинської єпархії.

Під час богослужіння було піднесено посилену молитву за мир в Україні та за єдність православних християн.

По завершенні Літургії священнослужителі разом з паствою звершили традиційний Хресний хід де окропили усіх бажаючих святою водою.

Сльози радості бриніли на очах прихожан, адже Православну віру не вдалось похитнути та знищити. І не важливо чи в хатинці чи в соборі, нині в Доросинях продовжує лунати молитва за спасіння роду людського.

Протоієрей Петро Іваничко сердечно привітав усіх присутніх з днем престольного свята, нагадавши про те, що небесний покровитель апостол і євангеліст Лука теж був гонимий, але він ніколи не боявся продовжував звершувати апостольське служіння. Тому усім присутнім обов’язково треба пам’ятати, що Віра Христова завжди була й буде гонимою, але ніколи не буде переможеною.

Проти Православ’я йшли усі: безбожники-атеїсти, єретики й розкольники, язичники й віддані прибічники темних сил, але всі вони зазнали поразки, тому що йшли не проти людей, а проти самого Бога.

В свою чергу, настоятель священник Анатолій Дем’янчук щиро подякував собору духовенства, прихожанам й гостям свята та попрохав у всіх присутніх постійно молитись до святого апостола Луки, який чуючи прохальні молитви обов’язково вознесе їх до Господа Бога.

Переглядів: 891

 
 
 
Перейти до панелі інструментів