Престольне свято гонимої громади села Серхів

14 жовтня 2019 року, у день свята Покрову Божої Матері відбулась святкова Божественна літургія у селі Серхів Маневицького району. Та на жаль, не у рідному храмі, а в хатинці.

Зачепила богоборча хвиля у лютому цього року і це маленьке Волинське село. Боліло як зрізали замки в храмі, як звучали всілякі образи від односельчан.

Але любов до Бога, до Церкви не дозволила впасти у відчай.  Знайшлися люди, що пожертвували хатину для Богослужінь. І ось – перше престольне свято!

З’їхались священники і гості з навколишніх сіл. Їх прибуло настільки багато, що «храмова хатинка» не могла всіх вмістити. Тому вирішили служити на подвір’ї.

Винесли престол у «притвор» і розпочалась служба. Знову і знову на очах у прихожан бриніли сльози. Та вже не сльози відчаю, а віри і надії й радості.

Молитовно звучали три хори, місцевий і гості з сіл Карасин та Озірне, засвідчивши свою підтримку гонимим християнам.

«У нас  бідненький храм», – кажуть люди, – «проте, дуже вже відчутна тут Благодать Божа!»

Богослужіння завершилось молебнем. Благочинний Маневицького округу протоієрей Тарасій виголосив проповідь, у якій ще раз закликав до любові, до збереження віри та побажав крепості й сили духу у часи випробовувань.

Пресвята Богородице спаси нас!