Парафію УПЦ в селі Клепачів «перевели» у ПЦУ без зміни керівника громади у реєстрі

9 березня 2019 року активісти ПЦУ зрізали замки на дверях Свято-Іллінського храму УПЦ села Клепачів Ківерцівського району та захопили приміщення. Попередньо статут громади був перереєстрований обласною владою на користь новоутвореної структури з відповідними змінами у реєстрі юридичних осіб. Зранку цього дня до настоятеля храму протоієрея Володимира Тихонюка пожалували ініціатори «переходу до ПЦУ», котрі знову намагались переконати його зрадити священицькій присязі та перейти до їхньої організації.

Зі слів настоятеля, один з гостей, людина, котра взагалі проживає у Липинах Луцького району, а не у Клепачеві, де тільки має дачу, представився йому як «уповноважений релігійної громади». У священика вимагали ключі від храму, він відмовився і закрив двері будинку. Пізніше отець Володимир перевірив дані громади у реєстрі та побачив, що попри заяви про внесення змін у юридичну особу громади та реєстрацію нового статуту, про що заявляли прихильники ПЦУ, у ЄДР усі дані було збережено саме за громадою УПЦ.

Тим часом біля храму оголосили, що зрізатимуть замки. Також був зачитаний «указ» про призначення у Клепачів представника УПЦ КП з сусіднього села – Романа Мойсея, брата загиблого на Майдані Василя Мойсея. Необхідно зазначити, що свій власний приход отець Роман не перевів у ПЦУ, втім, це було зроблено з приходом УПЦ у Клепачеві.

На дверях храму поміняли замки та оголосили, що надалі тут правитиме вже новий настоятель. Зі слів отця Володимира, прихожани УПЦ залишаються з ним, це як мінімум тридцять чоловік, які надалі молитимуться в облаштованому для цього приміщенні.

 

Переглядів: 1110

 
 
 
Перейти до панелі інструментів