Будівництво Кафедрального Собору

Історія будівництва

Кафедральний собор Всіх Святих Землі Волинської будується у Луцьку вже майже двадцять років.

Церковна споруда «росте» у центрі багатотисячного мікрорайону міста. Зводиться на кошти прихожан та пожертви благодійників.
Нещодавно на храм встановили два куполи.

Камінь у фундамент споруди заклали у 1998 році. Храм споруджується на честь 1000-ліття Волинської єпархії в Луцьку. За проектом, він розрахований на три тисячі вірян. І це точно один з найбільших храмів в Україні.

Собор займає ділянку площею 1,8 га. При будівництві у ґрунт, що просідав, вбили майже чотири сотні свай. Храм – п’ятикупольний і значно вищий за багатоповерхівки цього мікрорайону. Висота дзвіниці, за проектом, має сягати 65 метрів.

Всередині храму нині тривають будівельні роботи. Встановлено риштування. Будівельники продовжують працювати над куполами.

20 жовтня 2017 року Єпископ Нафанаїл звершив освячення, уже другого куполу, який все більше привідкриває всю велич майбутнього Кафедрального собору.

Тим часом у нижньому храмі майбутнього Кафедрального собору Волинської єпархії УПЦ вже проводять Богослужіння. Як пояснює настоятель храму, найчастіше служать тут влітку. Коли у споруді тимчасового храму – спекотно.

ВОЛИНСЬКА ЄПАРХІЯ УПЦ ЗАПРОШУЄ УСІХ НЕБАЙДУЖИХ ДОЛУЧИТИСЬ ДО СПРАВИ БУДІВНИЦТВА КАФЕДРАЛНЬОГО СОБОРУ ВСІХ СВЯТИХ ЗЕМЛІ ВОЛИНСЬКОЇ У МІСТІ ЛУЦЬКУ.