Православне молодіжне об’єднання “Ставрос” провело акцію на підтримку позбавлення залежності від тютюнопаління

З благословення Преосвященнішого Нафанаїла, єпископа Волинського і Луцького, православне молодіжне товариство «Ставрос» веде свою діяльність при Свято-Покровській Церкві, що на території єпархіального управління. Учасники спільноти борються з палінням та нагадують кожному курцеві, що курити – це гріх. А гріх – це противитись волі Божій. Хто ображає Бога, той не ввійде в Царство Небесне, в якому на християн чекає велике блаженство. Святий апостол Павло про це сказав так: «Не бачило того око і вухо не чуло, і на серце людині не приходило те, що Бог приготував тим, хто любить Його!» (1Кор.2.9).

Свята Православна Церква вчить нас не дозволяти нашим тілам бути підвладними чому-небудь. Біблія  стверджує: «Усе мені можна, але мною ніщо володіти не повинно» (1 Кор.6:12). Немає сумнівів у тому, що куріння – це серйозна залежність. Далі, у тому ж уривку йдеться: «Хіба ви не знаєте, що ваше тіло – то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої? Бо дорого куплені ви. Отож, прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони!» (1 Кор. 6:19-20). Куріння, без сумніву, завдає шкоди нашому здоров’ю. Доведено, що куріння пошкоджує легені і дуже часто серце.

Тіло людини покликане служити храмом Святого Духа. У цьому храмі має бути чисто і світло. Курець, потураючи своїй звичці, не проявляючи вольових зусиль для її знищення, споруджує стіну між Богом і собою. Цеглинками цієї стіни стають пристрасть, самолюбство, егоїзм, розпуста, брудні помисли і так далі. Людина, позбавлена  волі, не може бути сильна, вона добровільно відмовляється від допомоги Божої.

Гріх куріння полягає в наступному:

• людина усвідомлено завдає шкоди собі та оточуючим;
  • курець відчуває залежність від нікотину, його воля паралізована, а дух зломлений;
  • курці добровільно позбавляють себе свободи, вони залежні від звички;
  • особистість деградує, стає неадекватною;
  • пристрасть не залишає людину після смерті, його душа буде страждати в потойбічному світі.

Після вищесказаних слів, куріння – гріх чи ні, кожен вирішує для себе сам. Але, приймаючи рішення, необхідно знати і враховувати позитивні моменти при відмові від сигарети:

• відбувається духовне оновлення особистості;
  • відступає дратівливість і депресивний стан;
  • відновлюється фізичне здоров’я;
  • поліпшується якість життя;
  • економляться кошти;
  • з’являються нові інтереси;
  • людина відчуває себе під Божим захистом, знаходить свободу;
  • змінюються життєві пріоритети.

Можна довго міркувати про шкоду куріння, про гріховності вчинку, про переваги життя без тютюну, але незмінним залишається одне: до тих пір, поки курець не побачить гріха в звичці курити, поки він не зненавидить цей гріх, будь-яка спроба позбутися від залежності приречена на провал.