Хресний хід миру та любові на Камінь-Каширщині

До 28 липня, коли наша Православна Церква вшановує Хрестителя Русі – святого рівноапостольного великого князя Володимира, у Києві завершився Всеукраїнський хресний хід миру, любові і молитви за Україну, а в сам день пам’яті цього великого угодника Божого у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулися церковні торжества, в ході яких Українська Православна Церква урочисто відзначила День Хрещення Русі. Рівно рік тому, коли наша Церква молитовно відзначала 1000-ліття блаженної кончини святого рівнапостольного князя Володимира, у селі Малі Голоби, яке входить до парафії села Гута Боровенська Камінь-Каширського благочиння, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, був встановлений пам’ятний Хрест. А цього року, місцеві православні долучилися до всеукраїнських торжеств, провівши місцевий маленький Хресний хід миру і любові, піднісши сугубі молитви за мир в Україні та примноження любові між громадянами нашої земної батьківщини.

Церковне торжество  розпочалося  Божественною Літургією, яку очолив настоятель Свято-Михайлівського храму села Гута Боровенська протоієрей Олександр Кулик. Йому співслужив настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці села Полиці Камінь-Каширського благочиння священик Андрій Підвальний. За Літургією святих Христових Таїн причастилися 30 дітей.

По завершенні Божественної Літургії, священики і віряни Хресним ходом попрямували  зі Свято-Михайлівського храму  до встановленого в честь 1000-ліття блаженної кончини святого рівнапостольного князя Володимира Хреста.  Під час Хресного ходу вірні несли образ святого рівноапостольного князя Володимира та ікону Звіринецьких святих із часточками чесних мощей цих угодників Божих. Дорогою лунали церковні піснеспіви, радість була воістину пасхальною.

Біля самого пам’ятного Хреста  був відслужений особливий Молебень за примноження миру і любові в Україні. Священики і вірні єдиними устами і єдиним серцем підносили молитви до Господа, до Матінки Божої за те, щоб в Україні запанував мир, щоб молитвами святих заступників наших, особливо – молитвами святого рівнаопостольного князя Володимира, Бог дарував кращу долю нашій багатстраждальній українській землі, щоб припинилася усяка злоба і ненависть у суспільстві. Під час Молебню була прочитана і Молитва за мир в Україні.

По завершенні богослужіння настоятель парафії протоієрей Олександр Кулик звернувся до присутніх зі словом проповіді. Батюшка наголосив, що Хрещення Русі, коли завдяки святому рівноапостольному князю Володимиру, наша земля була просвітлена світлом Христової істини, світлом святого Православ’я, заклало підвалини нашої української духовної культури, дало нашому народу той духовний стрижень, який дозволив йому, попри усі історичні випробування зберегтися і вистояти. Засади християнської моралі змінили саме давньоруське суспільство, долучили наших предків до багатющої скарбниці християнської культури і цивілізації.

День пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира  торжества на честь Хрещення Русі став для православних сіл Гута Боровенська а Малі Голоби по-справжному пасхальним. Усі – і священики і парафіяни були переконані, що святий рівноапостольний князь Володимир із радістю споглядав із високого Неба і  на ці плоди Хрещення Русі, які більше 1025 років зростають на благодатній землі волинського Полісся. Бережуть краяни Святу Православну віру, адже у ній нам утвердження є.