Димитрівська поминальна субота у кафедральному соборі Луцька

2 листопада 2019 року, у Свято-Андріївському храмі кафедрального собору Всіх Святих Землі Волинської міста Луцька, відбулась Божественна літургія та Вселенська батьківська панахида.

Саме напередодні дня пам’яті великомученика Димитрія Солунського (8 листопада) у храмах Православної церкви звершується батьківська вселенська поминальна, яка й має назву – Дмитрівська.

У цей день, заупокійна молитва звершується не тільки за тих людей, яких ми знаємо й пам’ятаємо (адже, якби було саме так, тоді ім’я спочилого християнина перебувало на вустах його родичів всього декілька десятиліть), а й за усіх від віку спочилих православних християн, імена яких знає сам Господь.

Тисячі лучан в суботній день вирішили прийти на богослужіння у кафедральний собор Луцька та вознести заупокійну молитву за увесь православний рід.

Клірики храму Всіх Святих землі Волинської не переставали возносити молитви з іменами тих, кого записали у пам’ятні записки та додавали до імен великі слова: “згадай Боже і всіх рідних від віку спочили християн, імена яких ми поминаємо сьогодні”.

І якщо, у записках були згадані десятки тисяч людей, то з “усіма від віку спочилими” – це мільйони безсмертних душ, які в чергове відчули, що вони не забуті, відчули те, що їхні імена завжди лунають у церковних молитвах. Відчули й великий, пронизливий спів “Вічна пам’ять”, який вознесли у своїх душах мільйони православних християн, які увійшли до храму у сьогоднішній великий день, щоб в котре засвідчити, “що у Бога немає мертвих, у Бога всі живі”.

Переглядів: 818

 
 
 
Перейти до панелі інструментів