Постанову слідчого щодо закриття кримінального провадження по справі про захоплення храму у с. Зубильне скасовано рішенням суду

Храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці в Зубильному, котрий належить релігійній громаді Української Православної Церкви, за результатами зборів територіальної громади, оголосила своїм ПЦУ. 15 лютого в храмі поміняли замки, 17 лютого настоятель з прихожанами забрали з приміщення свої речі.

Хоча спочатку дані про кримінальні правопорушення не були занесені в ЄРДР, Луцький міськрайонний суд, зобов’язав своїм рішенням, від 8 лютого 2019 року, розпочати досудове розслідування.

Відкрили та закрили. Так можна описати слідчі дії щодо справи захоплення храму УПЦ в селі Зубильне. Проводячи розслідування, слідчий СВ Локачинського ВП Горохівського ВП ГУНП

  1. не визнав та не допитав у якості потерпілого, настоятеля захопленого храму Володимира Бірука.
  2. не було доведено розміру школи
  3. не дотримано процесуального порядку винесення постанови
  4. не було надано оцінки фізичним діям особам, які вчинили кримінально-каране діяння
  5. не було вчинено жодних слідчих дій, щодо отримання фактичних даних, які мали б встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, які мали б значення для даного кримінального провадження та підлягали б доказуванню.

Таким чином, при проведенні досудового слідства слідчий неповно становив всі обставини кримінально правопорушення та передчасно і необґрунтовано виніс постанову про закриття кримінального провадження.

Тому, беручи до уваги скаргу протоієрея Володимира Бірука, від 16 квітня 2019 року, Локачинський районний суд, згідно Ч.2  ст. 9 КПК України скасував постанову слідчого СВ Локачинського ВП Горохівського ВП ГУНП України про закриття кримінального провадження та зобов’язав правоохоронців всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження. Усі матеріали справи направити Локачинському ВП Горохівського ВП ГУНП України для продовження досудового розслідування.

Будемо сподіватись, що цього разу слідство буде вестись згідно з усіма нормами та приписами Закону України.

Переглядів: 218

 
 
 
Перейти до панелі інструментів