Представники ПЦУ захопили Свято-Миколаївський храм УПЦ у селі Скобелка

9 березня 2019 року представники УПЦ КП/ПЦУ захопили Свято-Миколаївський храм Української Православної Церкви у селі Скобелка Горохівського району. Напередодні обласна влада здійснила перереєстрацію статуту громади УПЦ на користь новоутвореної організації ПЦУ, обґрунтувавши це кількаразовим проведенням у селі незаконних «зборів громади». При цьому проігнорували законне волевиявлення релігійної громади, яке підтвердило бажання вірян зберегти юрисдикцію УПЦ.

Як повідомив настоятель храму ієрей Назарій Філіпович, до нього прийшов один з активістів переходу до ПЦУ, заявивши, що тепер він розпоряджається майном. У священика вимагали ключі від храму та інших приміщень.

Попередньо громада намагалась домовитись про те, щоб розділити доступ до майна, наприклад, віряни УПЦ були б не проти того, якби їм залишили дзвіницю, або погодились на почергове використання храму. Рейдери їм у цьому відмовили. Більше того, у день, коли до загарбників перейшов храм, вони у силовий спосіб відтиснули кількадесят віруючих УПЦ від приміщення.

На всіх дверях замінені замки. Настоятель громади каже, що віряни оспорюватимуть незаконну перереєстрацію в суді.

Переглядів: 1321

 
 
 
Перейти до панелі інструментів