Попри тиск та провокації парафії сіл Кульчин і Жидичин залишаються в УПЦ

10 лютого 2019 року у селі Кульчин Ківерцівського благочиння відбулись чергові так звані «збори за перехід до ПЦУ». Як повідомив настоятель місцевого Свято-Георгіївського храму священик Олександр Шмигаль, попри розтиражовані публікації про те, що православна громада начебто вирішила змінити юрисдикцію, насправді парафія УПЦ в Кульчині продовжує активно діяти та виборюватиме свої права, якщо буде потреба, у судовому порядку.

Також стало відомо, що цього дня правоохоронці опечатали двері храму для уникнення зіткнень або спроб захоплення приміщення.

Зі слів отця Олександра, він володіє документами, у котрих чітко зафіксовані підписи понад 100 чоловік, що висловились за збереження юрисдикції громади. З них понад двадцять – активні прихожани, які постійно відвідують Богослужіння та є основою громади.

Поки храм опечатаний, служби будуть правитись у церковній хатинці.

Також цього дня підтвердила свій намір зберігати юрисдикцію УПЦ громада Свято-Миколаївського храму УПЦ сусіднього села Жидичин. Тут також провели законні приходські збори, на яких віряни висловили свою думку та зафіксували свої рішення у протоколах.

Щодо ініціаторів «переходу», то священики УПЦ свідчать, що ними є представники монастиря УПЦ КП, котрий діє у Жидичині. Більше того, прихожанам УПЦ стало відомо, що до 20 лютого, згідно з рейдерською кампанією на території Жидичинської ОТГ, планувалось захопити спочатку храми УПЦ у Кульчині та Жидичині, а наступного  тижня – у селах Клепачів та Озерце.

Попередньо, нагадаємо, у селах об’єднаної територіальної громади розповсюджувалась друкована продукція антицерковного змісту. Окрім того, клірик храму села Жидичин ієрей Роман Гелета отримав копію «указу» ієрарха УПЦ КП Михаїла Зінкевича про зарахування до Ківерцівського деканату Київського патріархату та призначення настоятелем на парафію, душпастирем котрої є його рідний батько.

 

Переглядів: 924

 
 
 
Перейти до панелі інструментів