Єпископ Нафанаїл звершив Всенічне бдіння з чином Воздвиження Животворчого Хреста Господнього

26 вересня, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Всенічне бдіння у Свято-Хрестовоздвиженському храмі міста Луцька. Архіпастирю співслужили настоятель храму секретар Волинської єпархії УПЦ протоієрей Миколай Бондарук, клірики парафії та гості у священному сані. 

Богослужіння напередодні Воздвиження носить особливий характер, оскільки звичний полієлей на утрені звершується у вівтарі. Кульмінацією Всенічного бдіння є винесення на центр храму Животворчого Хреста Господнього. Ця частина Богослужіння є згадкою про віднайдення Хреста, на якому був розіп’ятий Спаситель. Подія трапилась у 326 році в місті Єрусалимі. Сам чин Воздвиження було встановлено вже після віднайдення Святині. На прохання численних вірян, які бажали хоча би побачити Хрест Господній, святитель Макарій, Патріарх Єрусалимський встав на підвищення і почав піднімати Хрест до гори, благословляючи Ним усіх присутніх. 

Цікаво, що під час архієрейського Богослужіння напередодні Воздвиження єпископ відтворює ті ж дії, які звершував святитель Макарій у далекому IV столітті, коли Хрест було знайдено святою рівноапостольною царицею Єленою. Сьогодні за чином Воздвиження могли спостерігати усі присутні за Всенічним бдінням у Хрестовоздвиженському храмі. 

Опісля відправи владика звернувся до настоятеля та віруючих Хрестовоздвиженського храму Луцька і привітав їх з наступаючим престольним святом.

Переглядів: 597

 
 
 
Перейти до панелі інструментів