Всесвітній день православної молоді у Волинській єпархії: Божественну Літургію у Свято-Покровському кафедральному храмі звершив голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона (Черепанов)

DSC_045415 лютого, в день Стрітення Господнього у православному світі відзначається Всесвітній день православної молоді. Вже п’ятий рік поспіль, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, у Волинській єпархії, а саме у Луцьку, відбуваються святкові заходи, приурочені до цієї дати. Цьогорічне відзначення Дня православної молоді у Луцьку особливе – радість свята із молодими православними волинянами розділив голова Синодального відділу Української Православної Церкви вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона (Черепанов).

Власне заходи до відзначення Дня православної  молоді відбулись 17 лютого, і розпочались вони звісно із спільної молитви у храмі. Божественну Літургію у Свято-Покровському кафедральному храмі, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, звершив голова Синодального молодіжного відділу нашої Церкви вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона. Владиці співслужили голова Інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, голова Молодіжного відділу Волинської єпархії ієромонах Ілля (Вишневський), а також духівник православної молодіжки Рівненської єпархії «Рівненська православна молодь»  протоієрей Василь РррРоманюк, духівник православної молодіжки «К.Р.О.К.» з міста Ківерці протоієрей Андрій Яковлюк, духівник молодіжки православного місіонерського клубу «Іоаннівська сім’я» міста Луцька священик Роман Якубович, духівник молодіжки «Крила віри» села Карпилівка Ківерцівського благочиння священик Олександр Шинкарук, а також протодиякон Ростислав Петров та диякон Іван Бортнік.

За Божественною Літургією владика Іона рукоположив у диякона студента ІІІ курсу ВДС Віктора Мартинюка, який ревно і активно трудиться у Молодіжному відділі Волинської єпархії та є викладачем недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі.

Окрасою архієрейської Літургії був спів хору студентів ВДС під керівництвом протоієрея Петра Муляра, молодіжного хору «Уміленіє» під керівництвом Юлії Маслєннікової, молодіжного хору «Покров», молодіжного хору луцького Свято-Хрестовоздвиженського храму, учасники якого входять до православної молодіжки «Іоаннівська сім’я» та хору православної молодіжки «Крила віри» села Карпилівка Ківерцівського благочиння.

Звертаючись до молодих людей, яких за Божественною Літургією молилось чимало, зі словом проповіді голова Синодального відділу у справах молоді єпископ Обухівський Іона наголосив на важливості особистої зустрічі з Богом кожної людини. «День православної молоді ми відзначаємо на свято Стрітення Господнього, а цього року так сталось що це свято припало на неділю про Страшний суд, коли Церква нагадує нам ще про одну зустріч із Богом, яку переживе кожна людина, усі ми. Із Євангелія ми знаємо, що праворуч Господь поставить тих, хто побачив Його у ближньому, робив ближньому добро. Отож дорогі брати і сестри, дорогі молоді люди, навчімось бачити Христа у ближньому, допомагати йому так як би ми помогли нашому Господу, відповідно ставитись до ближніх. Також щиро вітаю вас із вашим святом», – сказав владика.

За богослужінням молились не тільки учасники православних молодіжок Волинської єпархії, – радість свята Дня православної молоді із своїми однолітками також розділили учасники православних молодіжок Рівненської єпархії «Рівненська православна молодь» (м. Рівне) та Тернопільської єпархії «Тернопілська молодь» (м. Тернопіль).

Після Літургії владика Іона привітав присутніх зі святом, звернувшись зі словами вітань до нововисвяченого  диякона Віктора Мартинюка, побажавши йому Божого благословення у служінні на ниві Христовій як священнослужителя, а також у служінні в Молодіжному відділі Волинської єпархії.

У свою чергу голова Інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук від імені керуючого Волинською єпархією митрополита Волинського і Луцького Ніфонта та усіх присутніх подякував єпископу Іоні за те, що він прибув на Волинь розділити із православною молоддю нашої єпархії радість свята, подякував і за те, що владика очолив Божественну Літургію у кафедральному храмі Волинської єпархії.

Варто зауважити, що робота з молоддю, участь молодих людей у церковному житті Волинської єпархії є доволі активною і плідною. У єпархії діє більше десятка православних молодіжок, які займаються волонтерською та місіонерською діяльністю, і їх кількість зростає.

Довідка

Всесвітній день православної молоді відзначається з 1992 року. Встановлене це свято рішенням 14-ї асамблеї Всесвітнього Православного Молодіжного Руху з благословення предстоятелів усіх помісних Православних Церков.

Переглядів: 414

 
 
 
Перейти до панелі інструментів