Поминальна субота другої седмиці Великого посту у кафедральному соборі

23 березня, у суботу другої седмиці Великого посту в кафедральному Соборі Всіх Святих землі Волинської було звершено соборну Літургію, яку очолив настоятель – протоієрей Володимир Яцишин у співслужінні кліриків храму.

Традиція здійснення особливих поминальних служб у Великий піст пов’язана з богослужбовими особливостями Чотиридесятниці. За церковним уставом протягом Великого посту звичайна, повна літургія звершується тільки в суботу, неділю та святкові дні, що припадають на період посту. У середу і п’ятницю в храмах і монастирях православної Церкви служать літургію Передосвячених Дарів, в ці дні Проскомідія не звершується.

У зв’язку з малою кількістю днів в пості, коли звершується Проскомідія і щоб не позбавити душі померлих молитовної опіки та допомоги, Церква встановила три дні особливого поминання покійних в цей період.

Після Літургії священики храму звершили вселенську Панахиду на якій було піднесено заупокійну молитву за всіх від віку спочилих православних християн.