Священики Волинської єпархії взяли участь у відкритті унікальної виставки у Музеї Волинської ікони

«Скарби землі Волинської. Пам’ятки сакрального мистецтва Волині XVI – XVIII століть з колекції Національного художнього музею України» – така експозиція відкрилася 19 жовтня у Музеї Волинської ікони.

На виставці представлені 26 ікон та 16 скульптурних зображень херувимів, що походять з теренів історичної Волині. Варто зауважити, що на цій експозиції можна побачити найцінніші пам’ятки сакрального міситецтва Волині, які зберігаються у колекції Національного художнього музею України у місті Києві. Серед них: символічні композиції «Христос Виноградна Лоза», образи чудотворної Почаївської ікони Пресвятої Богородиці, ікони Покрова Божої Матері, Христа-Вседержителя, та інші шедеври. Особливо варто відмітити таку цінну ікону як «Старозавітня Трійця» написану у 1630 році, та образ кінця XVII століття «Святі Володимир, Борис і Гліб».

З благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, участь у відкритті експозиції взяли секретар Волинської єпархії протоієрей Миколай Бондарук, речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, та ректор ВДС протоієрей Рустик Капауз.

«Я хочу переказати  усім благословення і вітання від новопризначеного керуючого нашою єпархією єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла,  а також від митрополита Ніфонта, який багато зробив для Музею Волинської ікони. Нехай Господь допомагає усім тим, хто займається збереженням і реставрацією давніх ікон, і ми також сподіваємося, що вже скоро тут, у Музеї Волинської ікони, зберігатиметься і наша Волинська чудотоврна ікона Божої Матері, що нині перебуває у Національному художньому музеї Києва», – сказав речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

 «Святі ікони створювалися для того, щоб бути джерелами Божої благодаті. До цих святинь ставилися завжди і як до живих людей, але з часом  і вони відчувають на собі вплив часу, «хворіють» по–своєму. А реставратори як разі є тими «лікарями», які своєю працею допомагають зберегти ці шедеври сакрального мистецтва», – додав ректор ВДС протоієрей Рустик Капауз.

Речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук  також особливо подякував працівникам Національного художнього музею України, директору Волинського краєзнавчого музею Анатолію Силюку та директору Музею Волинської ікони, який є стурктурним підрозділом краєзнавчого музею, Тетяні Єлисеєвій, усім співробітникам цих музейних закладів  за труди зі збереження давніх ікон. Також батюшка наголосив, що  співпарця між Волинською єпархією та Музеєм Волинської ікони є плідною, і вона триватиме і надалі.

Переглядів: 18

 
 
 
Перейти до панелі інструментів