Хор «Святвечір» став лауреатом фестивалю «Пентікостія»

20 червня  2016 року у Києві відбувся VІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс парафіяльних хорових колективів «Пентікостія».

Фестиваль започаткований з благословення Блаженнішого Митрополита Київського  і всієї України Володимира у 2011 році, а нині проходить під патронатом Фонду його пам’яті, за підтримки БК “Будівельник” та компанії “Ліко-Холдінг”. Назва «Пентікостія» (в перекладі з грецької – «П’ятидесятниця») вибрано не випадково, адже конкурс відбувається на свято Трійці або П’ятидесятниці. Мета проведення: знайомство з духовною православною музикою різних епох, різних композиторів; стимулювання покращення хорового приходського співу; обмін досвідом.

Під час цьогорічного фестивалю церковних хорів УПЦ «Пентікостія» Волинську єпархію, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, представляв хор «Святвечір» під керівництвом протоієрея Сергія Дембовського.

Цей хоровий колектив виконав твори «Святитель Дмитрій Туптало», «Ісусе найсолодший», кант «О Всепітая Мати» давньоруським розпівом, задостойник свята Вознесіння Господнього та гімн нашого краю «Волинь моя».

Вітаючи всіх присутніх, митрополит Олександр  (Драбинко) підкреслив, що Дух Святий, Котрий зійшов на апостолів і учнів Господніх, прийшов, щоби наповнити все Животворчою силою Божою. Дух Святий наділяє людину дарами, одним з яких є спів. Високопреосященніший владика побажав організаторам та учасникам конкурсу Божого благословення у трудах та починаннях, щоби співом прославляти Господа.

Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ єпископ Ірпінський Климент привітав організаторів, конкурсантів та слухачів зі святом Пресвятої Трійці та передав присутнім благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш зазначив, що фестиваль, створений Блаженнішим Митрополитом Володимиром, нині відбувається під опікою митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, який є знаковою фігурою в Українському православ’ї.

Цьогоріч у фестивалі взяли участь 22 парафіяльних колективів з різних міст України. Завершив концертну програму переможець минулорічного фестивалю – хор столичного храму великомученика Пантелеімона Цілителя, що при «Центрі мікрохірургії ока». У гала-концерті взяла участь спеціальний гість фестивалю – народна артистка та Герой України Ніна Матвієнко.

До складу журі увійшли: заслужений діяч мистецтв України, хормейстер Національного академічного театру опери і балету України ім. Т.Г.Шевченка, регент хору Спасо-Преображенського собору Олександр Тарасенко,  доцент кафедри хорового диригування Національної музичної академії України, заслужений артист України, член журі міжнародних конкурсів, соліст провідного вокального бренду України «ManSound» Рубен Толмачов, церковний композитор і регент хору Київської духовної академії і семінарії архімандрит Роман (Підлубняк).