Розпочалися церковні торжества з відзначення 220-річчя Волинської духовної семінарії

24 травня Православна Церква святкує пам’ять святих рівноапостольних Мефодія і Кирила вчителів і просвітителів слов’янських. Ці святі є небесними покровителями Волинської духовної семінарії, яка відзначає цього року 220-річчя.

Напередодні престольного празника семінарського храму Святих рівнапостольних Мефодія і Кирила, святкову Всенічну, з благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, очолив речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук. Йому співслужили ректор ВДС протоієрей Рустик Капауз, та викладачі у священному сані – проректор з виховної роботи протоієрей Георгій Шевчук, протоієрей Олександр Богданов, а також протоієрей Віталій Катеринчук, викладач ВДС ієромонах Ілля (Вишневський), студент IV курсу ВДС священик Віктор Мартинюк, викладач ВДС протодиякон Ігор Савієвький і диякон Тарас Футрук.

Окрасою богослужіння став спів чудового семінарського хору під керівництвом протоієрея Петра Муляра та спів вихованок регентського відділення при ВДС під керуванням протоієрея Сергія Дембовського.

«Всечесні отці, дорогі брати і сестри. Дозвольте переказати вам вітання нашого архіпастиря митрополита Волинського і Луцького Ніфонта  із цим престольним святом нашого семінарського храму і 220-річчям цієї нашої духовної семінарії. Добре що ми маємо таку духовну школу, у якій ми всі свого часу здобули знання, і де нині навчаються ті, хто виіршив присвятити себе служінню Богу і Церкві. Особливо хочу привітати ректора – отця Рустика, подякувати йому за труди», – сказав, звертаючись до пристуніх речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

Заснвована 1796 року як Волинська єпаршеська семінарія, ця духовна школа пройшла довгий історичний шлях, двічи була закрита, але знову відроджувалася. З її стін, упровдовж двохстолітньої історії вийшли чимало пастирів Церкви Христової. Серед них можна назвати таких видатних служителів Православної Церкви, як  митрополит Санкт-Петербурзький Антоній (Рафальський), єпископ Острозький Єрофей (Лобачевський), інші відомі церковні діячі.

Окремою славною сторінкою Волинської духовної семінарії є її святі новомученики, які навчалися у Кременці чи Житомирі: митрополит Одеський і Херсонський Анатолій (Грисюк), архієпископ Харківський Олександр (Петровський), єпископ Бежецький Аркадій (Остальський), ключар храму Христа Спасителя у Москві протопресвітер Олександр Хотовицький, протоієрей Мирон Ржепік, протоієрей Олександр Скальский, Микола Варжанський. Викладали у ВДС новомученики єпископ Амвросій (Гудко) – був ректором, митрополит Назарій (Лежава), священик Василь Малахов.

Отож, Волинська духовна семінарія виплекала цілу плеяду пастирів, які вірно служили Православній Церкві. І у наш час промисел Божий приводить до стін цієї духовної школи юнаків, а часом і чоловіків віком вже більш старшого віку, які обрали шлях служіння Церкві у священному сані.